تزریق ژل در صورت و بدن : نحوه،فواید،عوارض و قیمت

 

 

ژل‌های پوستی به منظور نتایج مشهود و پردوام، و بدون زمان دوره نقاهت یا دوره نقاهت بسیار اندک و همچنین بدون نیاز به بیهوشی، گزینه ای طبیعی در مقایسه با جراحی زیبایی به شمار می‌روند. یکی از مهم ترین تغییراتی که با افزایش سن رخ می‌دهد، کاهش حجم صورت است. پوستمان نازک تر خواهد شد و اثر جاذبه بر روی آن مشهودتر خواهد بود. بازیابی بافت‌های نرم صورت با روش‌های بدون جراحی، و ژل‌های تزریقی با اندک برش یا بدون برش، یکی از سنگ بناهای تکنیک‌های جوان سازی صورت است. ژل ها در هموارتر نمودن شیارها و چین و چروک عمیق بخصوص در اطراف بینی و لب‌ها موثرند. آنها همچنین می‌توانند حجم را به استخوان‌های گونه و برجستگی ها، و همچنین لبها و خطوط موجود در صورت را بازگردانند. ژل‌های پوستی از ابزار بسیار ارزشمند در هم جوان سازی و افزایش ویژگی‌های صورتی و بدون نیاز به جراحی است. این ژل ها می‌توانند به صورت موقتی یا دائمی باشند. بسته به نوع و برند ژل مورد استفاده، می‌تواند ترکیبی از ژل‌های طبیعی و مصنوعی و ساخته شده از انواع پلیمرها، یا کلاژن‌های استخراج شده از انسان ها یا حیوانات باشند.

در کلینیک سیب سرخ برای دست یابی به ظاهری که می خواهید از تزریق ژل استفاده می شود. این روش اغلب در کنار روش های دیگری مثل تزریق بوتاکس و چربی، لیزر فرکشنال co2، در یک برنامه درمانی پیوسته برای کاهش سن فرد تا 25 سال مورد استفاده قرار می گیرند.

روش تزریق ژل

تزریق ژل یا تزریق چربی جایگزین کلاژن و هیالورونیک طبیعی در پوست ما می شود و با انحام این کار جایگزین حجم از دست رفته می شود و چروک ها را برطرف می کند. بطور مثال تزریق ژل به چانه در افرادی که اندازه چانه با دیگر اجزای صورت هماهنگ نیست ، میتواند در زیبایی تاثیر بسزایی داشته باشد . 

پزشکان کلینیک سیب سرخ بر جایگزینی حجم از دست رفته در عوض اضافه کردن حجم در خط خنده و اخم باور دارند.تزریق انواع مختلف ژل ، به شما ظاهری جوان و شاداب می دهد، نه این که مصنوعی و پف کرده به نظر برسید. بدن شما در عرض شش تا دوازده ماه پس از تزریق ژل ،  ژل را تجزیه می کند. بنابراین حتی اگر از نتایج راضی نبودید، و یا با عوارض تزریق ژل مواجه شدید ، دائمی نیستند. این ژل ها در تزریق ژل خط خنده را اغلب افراد به خوبی تحمل می کنند، زیرا از فیلر هیالورونیک، ماده‌ای جدید و طبیعی از جنس پروتئین کلاژن ساز ساخته می شوند. روش تزریق ژل لب تنها توسط یکی از پزشکان ما با استفاده از جدیدترین روش های کم تهاجمی انجام می شود. هزینه  ژل لب نیز در افراد متفاوت است. افزایش سن عوارض خود را بر روی ظاهر شما می‌گذارد، بویژه بر روی پوست اطراف چشم‌ها که می‌توانند شل و چروکیده شوند، شروع به افتادن کنند، و موجب خسته نشان داده شدن چشم‌ها شده و صورت را پیرتر نشان دهند. روش‌های درمان پف زیر چشم به بازگرداندن جوانی به صورت کمک کرده و پوست زیر چشمان را صاف و باطراوت‌تر می‌نماید.

پزشکان کلینیک سیب سرخ از تزریق ژل در موارد زیر استفاده می کنند:

 • پروتز لب
 • پروتز چانه
 • پروتز گونه
 • رفع خط اخم
 • رفع خط خنده
 • درمان جای جوش
 • درمان لاغری صورت
 • زیبایی بینی بدون جراحی
 • رفع پف زیر چشم
 • درمان چین و چروک دور چشم
 • رفع گودی و سیاهی زیر چشم
 • درمان چین و چروک پوست صورت
 • لیفت گردن
 • درمان افتادگی پوست صورت و گردن
 • از بین بردن جای زخم و بخیه
 • چاقی موضعی

چه افرادی برای ژل‌های تزریقی مناسبند؟

 

 

مستعد

افراد مستعد باید دارای سلامت مناسب باشند، هیچ بیماری فعال یا جدی یا پیشینه دارویی نداشته باشند و باید انتظارات واقع گرایانه از نتایج جراحی داشت. در اکثر موارد، ژل‌های تزریقی به منظور رفع جای جوش، افتادگی صورت، چین و چروک صورت، کاهش چربی، فربهی یا در افراد دارای خطوط بسیار بافتهای نرم در صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراحتان، بهترین ماده قابل تزریق را بسته به روش درمانی که به دنبال آن هستید، پیشنهاد خواهد داد.

اگر دخانیات استعمال می‌کند، اخیرا مصرف دخانیات را ترک کرده اید و یا در معرض دود سیگار دیگران بوده اید، گزینه مناسبی برای جراحی نیستید. مصرف دخانیات یا در معرض آن بودن، جریان خون به بافتهای بدن را کاهش می‌دهد. این می‌تواند منجر به طولانی شدن مدت زمان بهبود و برخی دیگر مسائل، بسته به نوع درمان اجرا شده، شود. بهترین روش برای تعیین این مساله که آیا برای روش درمانی تزریق ژل مناسب هستید یا نه، این است که با جراح زیبایی ما در کلینیک سیب سرخ مشورت کنید.

موارد استفاده

از تزریق ژل در صورت برای افزايش حجم لب، گونه،چانه، پروتز لب، از بین بردن جای جوش ، رفع خط اخم و خنده و جوان سازی دست استفاده می شود. برای خط اخم كه با بوتاكس برطرف نمي‌شود با تزریق فیلر، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمي گردد و چین و چروک صورت مانند خطوط لبخندو چين‌هايی كه از كناره‌های تحتاني بيني در دو طرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پيدا مي‌كنند،  از بين می رود. ضمنا از تزریق ژل به صورت می توان برای رفع چین و چروک دور چشم ، گود افتادگي‌های زير چشم يا فرورفتگی های برخي قسمت‌ های پوست را بهره برد. پروتز لب یک روش درمانی هنری است که باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. متغیر بودن قیمت پروتز لب در کلینیک‌های مختلف به همین امر بستگی دارد. پزشک باید درک مناسب از پیچیدگی‌ها، شرایط و آناتومی لب‌ها برای تزریق ژل داشته باشد. این شرایط هنری و تکنیکی می‌تواند نتایج استفاده بسیاری از افراد از تزریق ژل و تزریق‌های غیر استاندارد و مشاهده نتایج غیر طبیعی در نتیجه آن را توضیح دهد. به همین خاطر بعضی بیماران تصور می‌کنند پروتز لب همیشه منجر به ایجاد یک ظاهر غیر طبیعی و بیش از حد بزرگ برای لب‌ها می‌شود، در حالی که در واقع این شرایط هیچگاه در صورت استفاده از خدمات افراد متخصص و با تجربه در این حوزه مشاهده نمی‌گردد و حتی باعث از بین بردن خط لبخند می گردد.

نمونه مقالات دکتر مقامی

811837266_98454

 

 

فیلر و تزریق بوتاکس

 

مزایا

مزایا

ژل به شکل مطمئنی چروک صورت عمیقی که روش های دیگر قادر به درمان آن ها نیستند را درمان می کند

زیست تجدید پذیر است و به ندرت باعث بوجود آمدن واکنش می شود

برنامه ریزی برای روند درمانی


 

 

اول، یک جلسه مشاوره خصوصی با جراح پلاستیک‌تان ترتیب دهید. برقراری ارتباط برای دستیابی به اهدافتان ضروری است. موقعیا بحث و بررسی راجع به اهداف و نتایج مطلوبتان را خواهید داشت. جراحتان در راستای رسیدن به نتایج مورد انتظار از این روند و اینکه مزایای آن تا چه مدت زمانی باقی خواهند ماند، با شما کار خواهند کرد. هر بیمار متفاوت است و جراحتان تکنیک جراحی و برنامه درمانی مناسب برای شما را انتخاب خواهند نمود. در مشاوره‌های اولیه، موارد زیر پوشش داده خواهند شد:

 • فراهم نمودن تاریخچه دارویی کامل شامل اطلاعاتی از جراحی‌های پیشین؛ شرایط دارویی پیشین و فعلی؛ و تمامی مکمل‌های گیاهی و دارویی که مصرف می‌کنید.
 • از جراحتان انتظار داشته باشید که یک تست کامل فیزیکی را انجام دهند.
 • آماده باشید تا راجع به خطرات و مسائل احتمالی روند درمانی بحث کنید.

اقدامات قبل از تزریق

قبل

به مدت دو هفته قبل از تقبل قیمت تزریق ژل در چانه ازمصرف  این داروها اجتناب کنید:

آسپیرین(هر محصولی حاوی اسید استیل سالیسیلیک)، ویتامین E ، مکمل های حاوی ginkgo ، سیر، و جنسینگ.

به مدت دو روز از مصرف بروفن (ادویل) و الکل خودداری کنید.

مراقبت های پس از تزریق

پس

بعد از عمل تزريق جوان سازی پوست صورت ، بيمار بايد نمک كمتری بخورد چون با خوردن نمک، احتمال ورم بسيار بالا مي‌رود، اگر تزریق ژل به صورت است سرش را پايين نگيرد و چند روز اول از كمپرس سرد استفاده كند و بعد از كمپرس گرم.

برای تزريق ژل خط خنده ، محدوديتي وجود ندارد و شما مي‌توانيد به راحتي هر سال اين تزريق را انجام دهيد.

_قرمزی و تورم در ناحیه درمان تزریق ژل شایع است و در طی چند روز از بین می رود.

_نواحی تزریق ژل به صورت را ماساژ ندهید.

_از گرم کردن محل تزریق برای برطرف کردن خط خنده تا از بین رفتن کامل تورم یا کبودی خوداری کنید. دوش گرفتن یا شستشوی معمولی اشکالی ندارد.

_از فعالیت هایی که باعث سرخ شدن صورت می شوند مثل مصرف الکل، ورژش یا برنزه کردن  برای بهره بری از مزایای تزریق ژل در روز درمان خود داری کنید.

_برای کاهش تورم یا کبودی تا چند روز هر چند ساعت به مدت 15 دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.کبودی ایجاد شده در اثر تزریق ژل خط خنده  معمولا" در عرض 7-10 روز از بین می رود.

_در صورت نیاز می توانید 2-4 هفته بعد از درمان رفع خط خنده برای روتوش مراجعه نمایید. 

عوارض

تجربه نشان داده است واكنش بدن به ژل بسيار كم است به‌خصوص اگر از ژل‌های استاندارد استفاده شود تنها عوارض تزریق ژل این است که ممكن است بعد از تزريق دچار كبودی و كمي تورم بشود كه معمولا عوارض تزریق ژل صورت در چند روز برطرف مي‌شود و مي‌توان گفت ممكن است در بعضي افراد اين اتفاق اصلا رخ ندهد.   به طور معمول عوارض تزریق ژل در صورت یا بدن شامل کبودی، ورم، قرمز شدن، حساسیت و خون ریزی اندک از محل های انجام تزریق باشد که این عوارض تزریق ژل در اکثر موارد بلافاصله یا در طول ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق از بین می روند. اما در موارد نادر امکان مشاهده واکنش آلرژیک به تزریق ژل گونه نیز وجود دارد . از دیگر معایب تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • تزریق ژل عملی موقتی بوده و حداقل هر ۶ ماه یک بار نیاز به بازسازی دارد.
 • بدن برخی از افراد نسبت به تزریق ژل پاسخ منفی ایجاد می‌کند.
 • هزینه تزریق ژل در طول زمان افزایش پیدا می‌کند.

نتایج

 

به طور کلی، نتایج تزریق ژل به صورت برای رفع چروک صورت موقتی هستند. عموما بین چند ماه تا حدود یک سال طول می کشند. میزان ماندگاری به نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد. برای نتایج بهینه، جلسات درمانی بیشتر توصیه می شود. روش تزریق ژل شامل مجموعه ای از تزریقات کوچک در زیر سطح پوست در سطوح زیرپوستی- پوستی می شود. میزان مورد استفاده به عمق و اندازه نقص یا چروک پوستی بستگی دارد.با تحول روش های تزریق ژل زیر چشم ، می توان از این روش ها برای درمان مشکلات درمانی و دندانی استفاده کرد.

هزینه

قیمت تزریق ژل به نوع محصول ژل مورد استفاده و میزان یا تعداد سرنگ های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب بستگی دارد. بنابراین هزینه و قیمت تزریق ژل برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

سوالات متداول راجع به تزریق ژل (فیلر)


نتیجه تزریق ژل پس از چه مدت زمانی دیده می‌شود؟

نتیجه تزریف ژل پوستی را می‌توان بلافاصله مشاهده نمود.

نتایج ناشی از تزریق چه مدت باقی خواهند ماند؟

آثار ژل‌های پوستی می‌تواند از 9 تا 24 ماه و بسته به اینکه چه نوع محصولی مورد استفاده قرار گرفته باشد، باقی بماند. هم برند مورد استفاده و هم ضخامت آن بر مدت زمانی باقی ماندن این مواد اثر خواهند گذاشت.

چگونه می‌توانم ظاهری طبیعی با استفاده از تزریق ژل پوستی و ضدچروک داشته باشم؟

کلید دستیابی به یک ظاهر طبیعی با استفاده از تزریق ژل پوستی و ضدچروک، پیروی از برنامه درمانی جزئی که پزشک کارشناس آن را برای هر فرد تنظیم نموده و صورت را به عنوان یک کل در نظر گرفته، می‌باشد. یک برنامه درمانی مختص فرد می‌تواند تدریجی باشد و بهبودهای ظریفی در طول یک جدول زمانی برنامه ریزی شده با در نظر گرفتن اهداف درمانی به شکل بخشی از فرایند طبیعی پیری به همراه داشته باشد. با دستیابی به ظاهری طبیعی ناشی از این روند، شما به سادگی آرام تر و در کل جوان تر به نظر برسید و در همین حین محصول استفاده شده وظیفه خود به منظور بازیابی حجم و پرنمودن چین و خطوط صورت را انجام خواهد داد.

آیا ممکن است به ژل‌های پوستی حساسیت داشته باشم؟ 

تنها ژل‌های مشتق شده از منابع حیوانی می‌تواند مستعد ایجاد حساسیت باشند. این از مسائلی است که پزشکتان باید در جلسه مشاوره آن را پوشش دهد. در صورت لزوم می‌توان از آزمایش حساسیت نیز استفاده نمود. می‌توان جلسات تزریق را برای چند هفته بعد که ریسک حساسیت مورد ارزیابی قرار گرفت، برنامه ریزی نمود.

آیا ژل‌های آرایشی تنها در صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

ژل‌ها اغلب در جوان سازی دستها، و برخی پزشکان از آنها در پاعا نیز استفاده می‌کنند. در مواردی می‌توان زخم، گودی‌های سلولیتی یا دیگر عارضه‌های پوستی را می‌توان با استفاده از ژل‌های پوستی تایید شده FDA و به منظور بهبودهای موقت استفاده نمود.

آیا محدودیت سنی برای استفاده از ژل‌های پوستی آرایشی وجود دارد؟

بله. این ژل‌ها نباید برای افراد زیر 18 سال و بدون رضایت قیم استفاده شود.

آیا می‌توان از ژل‌های پوستی در پوست‌های رنگی نیز استفاده نمود؟

بله. بسیاری از ژل‌ها از جمله محصولات با پایه اسید هیدرولیک مانند رستیلن و ژویدرم  برای پوستهای رنگی استفاده می‌شود.

 کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.