لیفت و کشیدن پوست صورت

face-lift

گذر زمان و بالا رفتن سن می‌تواند باعث افتادگی پوست صورت شود. ابتدا بخش بالایی صورت، پیشانی و ناحیه ابرو و پس از مدتی بخش میانی و پایین صورت دچار افتادگی می‌شود. عمل لیفت گردن و صورت به فرد چهره‌ای جوان‌ تر می‌بخشد. لیفت صورت (بالا کشیدن پوست صورت یا در اصطلاح پزشکی رایتیدکتومی) عملی است که نشانه‌های پیری آشکار شده در میانه تا پایین صورت و گردن، شامل افتادگی، چین و چروک صورت و  زیر چشم، خط خنده، غبغب و چربی و پوست شل شده و افتاده  زیر چانه و فک را بهبود می‌بخشد.

انواع روشهایی که برای لیفت صورت استفاده می شود شامل هایفوتراپی،لیزر آر اف فرکشنال و عمل جراحی است. پزشکان کلینیک سیب سرخ با به کارگیری تلفیقی از بهترین جنبه‌های هر تکنیک موفق به ایجاد روشی منحصر به فرد در زمینه لیفت صورت شده‌اند. این روش کمترین میزان درد را موجب می‌شود و نتایج طبیعی و در عین حال ماندگار به دست می‌دهد. اکثر بیماران پس از عمل از ناراحتی بسیار ناچیز آن و کوتاه بودن دوران بهبود شگفت‌زده می‌شوند.

افراد مناسب برای لیفت صورت

چنانچه تمایل دارید تا نشانه‌ های پیری نمود یافته در صورت را بهبود ببخشید، می‌توانید لیفت صورت بدون جراحی را مد نظر قرار دهید. بیماران غالباً خواهان کشیدن پوست گردن و صورت برای از بین بردن چین و چروک صورت و  زیر چشم، خط خنده، افتادگی ناحیه میانی صورت، شل شدن پوست و چربی زیر چانه و فک و یا غبغب هستند. وضعیت سلامت افراد متقاضی جراحی لیفت صورت نیز باید مساعد باشد. کاندیدای مناسب فردی است که دخانیات مصرف نمی‌کند و انتظاری واقع‌ بینانه از نتایج عمل دارد. پزشکان کلینیک سیب سرخ همواره آماده ارائه مشاوره و کمک به شما در زمینه تشخیص مناسب بودن انجام لیفت پوست صورت هستند.

انواع روش‌های لیفت و کشیدن پوست صورت

 هایفوتراپی

درمان هایفوتراپی (HIFU)، اولتراسوند متمرکز شده با شدت بالا، تکنیک نوینی است که برای لیفتینگ صورت و سفت کردن پوست آن به کار برده می‌شود. هایفو به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و موجب انعقاد گرمایی در SMAS (سیستم اپونوروتیک عضلانی سطحی) می‌شود و به تدریج و به مرور زمان باعث سفت شدن و جوانسازی پوست  می‌شود. بیمار پس از درمان هایفوتراپی می‌تواند فعالیت معمول خود را ادامه دهد. پوست برخی بیماران اندکی قرمز می‌شود که البته موقتی است و به سرعت برطرف می‌شود. نتایج حاصل از روش هایفوتراپی برای لیفتینگ پوست صورت و یا کشیدن پوست گردن به طور مستمر ظرف 9 ماه بهتر و چشمگیرتر می‌شود. ماندگاری اثر روش هایفوتراپی حدود یک سال است. لطفاً اصل متن را بررسی کنید، سال علامت جمع دارد، بنابراین فکر می کنم عدد اشتباه و بیشتر از یک باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هایفوتراپی بر روی لینک کلیک کنید

 لیزر

لیزر یکی از راههای جوانسازی پوست است. در این روش بیماران با استفاده از لیزر می‌توانند برای مقابله با پیری از روشی با حداقل تهاجم بهره‌مند شوند. این روش هایفو تراپی(کشیدن پوست صورت) تأثیرگذار بخش میانی صورت را سفت می‌کند و بالا می‌برد، هایفو چروک‌ها را صاف می‌کند و با کشیدن پوست گردن به آن انحنایی مانند گردن جوانان می‌دهد. بدون آن که عمل جراحی انجام دهید، بخیه زدن را تحمل کنید و با جای زخم کنار بیایید، جوانسازی پوست صورت انجام میگردد.

به کمک لیفتینگ صورت با لیزر، بدون خطر بروز عوارض عمل‌های دیگر، با صرف هزینه کمتر و شروع مجدد سریع‌تر فعالیت‌ها می‌توانید افتادگی پوست صورت و نشانه‌های پیری را محو کنید و دوباره جوان به نظر برسید. برای اطلاع دقیق از هزینه کشیدن پوست صورت با پزشک مشورت نمایید.

مدت‌هاست که از قدرت فن‌آوری پیشرفته لیزر برای اهداف درمانی و زیبایی استفاده می‌شود. بااین حال نحوه به کارگیری لیزر برای سفت کردن پوست در گذشته بسیار تهاجمی بود. امروزه با تقبل قیمت لیفت صورت بدون جراحی  پوست در حال پیر شدن در عمل لیفت با لیزر با دقت بالا به شیوه‌ای ایمن گرم و منقبض می‌شود، به این ترتیب بیمار از لذت جوان‌سازی دوباره صورت با حداقل تهاجم برخوردار می‌گردد. انعقاد بافت و تشکیل کلاژن در این عمل تحریک می‌گردد و در پی‌آمد آن بهبود قابل ملاحظه‌ای در بافت، کشش و سفتی پوست حتی تا چند ماه پس از عمل ایجاد می‌شود.

سایر انواع لیفت:
- لیفت با برش كوچك S-Lift
- پیلینگ
- لیزر
- كرم ها

لیفت صورت با عمل جراحی

لیفت صورت روشی جراحی برای جوانسازی صورت است که در آن پوست اضافی صورت برداشته می‌شود تا صورت جوان‌تر به نظر رسد. با این حال صورت در حال پیر شدن علاوه بر آن که پوست‌اش دیگر خاصیت کشسانی گذشته را ندارد و روز به روز شل‌تر می‌شود، عضلاتش نیز ضعیف‌تر می‌شود و چربی آن از بین می‌رود.

آمادگی پیش از عمل

پزشکان کلینیک سیب سرخ در جلسه مشاوره از شما می‌خواهند تا دقیقاً توضیح دهید که از کدام بخش یا ویژگی صورت خود رضایت ندارید. طی این جلسه با خود و متخصص کاملاً صادق باشید و از ذکر هیچ مشکلی، هر چقدر هم کوچک، خودداری نکنید. سپس قبل از تقبل هزینه لیفت صورت متخصص روش‌های مختلف درمان را برای لیفت صورت(کشیدن پوست صورت) توضیح می‌دهد و روند و فرایند برنامه درمان و نتایج احتمالی مورد انتظار و عوارض لیفت صورت را به دقت و به طور کامل توضیح می‌دهد. در این جلسه عکس‌هایی از صورتتان گرفته می‌شود و شما و متخصص با هم عکس را بررسی می‌کنید تا مطمئن شوید که هر دو در زمینه اهداف جراحی اتفاق نظر دارید. احتمالاً ترجیح خواهید داد تا پس از تقبل هزینه لیفت صورت اجازه دهید مو و یا ریش و سبیلتان بلند شود و رشد کند تا جای زخم‌ها را در طول دوره التیام بپوشاند.

دو هفته پیش از جراحی لیفتینگ صورت(کشیدن پوست صورت) باید مصرف آسپرین و فراورده‌های حاوی آسپرین را قطع کنید. همچنین استعمال دخانیات از 4 هفته پیش از جراحی ممنوع است. حمام آفتاب نیز مجاز نیست. اگر از کرم‌های جوان کننده پوست استفاده می‌کنید، مصرف آنها را از یک تا دو هفته قبل از عمل متوقف کنید.

روش انجام جراحی لیفت صورت

لیفت صورت معمولاً تحت بیهوشی عمومی یا تزریق آرام‌بخش انجام می‌شود. پس از بیهوش شدن بیمار و ایجاد برش، عضله‌های زیرین و بافت‌های عمیق‌تر بالا آورده و موقعیت‌شان تغییر داده می‌شود و پوست و چربی اضافی نیز در جراحی لیفت صورت برداشته می‌شود. بیمارانی که جوان‌ سازی صورتشان گستردگی کمتری دارد، عمل لیفت صورت و کشیدن پوست صورت با برش محدود، به عبارت دیگر با برش‌های کوتاه‌تر، بر روی صورت‌شان انجام می‌شود.

نتایج پس از عمل

پس از عمل لیفت و کشیدن پوست صورت، سر و صورت پانسمان می‌شود و لوله‌های تخلیه (درن) در صورت لزوم درون برش‌ها قرار داده می‌شود. این لوله‌ها معمولاً یک روز پس از جراحی کشیدن پوست صورت درآورده می‌شود. بروز مقداری کبودی، ورم و درد طبیعی است. بیماران غالباً در صورت و گردن احساس انقباض و کشیدگی دارند. درد را می‌توان با مسکن و دارو آرام کرد. بخیه‌ها نیز معمولاً 7 روز پس از جراحی کشیده می‌شود و بیمار می‌تواند وظایف شغلی و فعالیت‌های سبک را حدوداً 2 هفته پس از عمل ازسر بگیرد.

لیفت و کشیدن پوست با نخ یک روش نسبتاً جدید غیر جراحی برای لیفت صورت است. اگر پوست صورت شما شل شده و افتاده است و می‌خواهید آن را کشیده، سفت کرده و ظاهری جوان و با طراوت به آن بدهید می‌توانید این روش درمانی را به کار گیرید. این روش درمانی منحصربفرد با عوارض لیفت صورت با نخ محدود دو اثر را با هم ترکیب می‌کند؛ لیفت کم و سریع به علاوه بازسازی طبیعی و تدریجی پوست. در کشیدن پوست صورت با نخ از نخ‌های مخصوص غیر جذبی در زیر بافت پوست استفاده می‌شود که پوست شل شده را در قسمت میانی صورت و فک‌های می‌گیرد و باعث تحریک تولید کلاژن پوست هم شده و در قسمت‌های تحت درمان، پوست ظاهری جوان‌تر پیدا خواهد کرد.

روش دیگر برای لیفت ابرو تزریق بوتاکس است؛عوارض بوتاکس ناچیز است. ممکن است کمی ورم و کبودی پس از تزریق ایجاد شود که مدتی بعد از بین خواهد رفت.