کاشت ابرو

7

کاشت ابرو با موهای طبیعی و قابل رشد

قضاوت کردن در مورد این سؤال که هاشور و تاتوی ابرو ها با رنگ و یا میکروپیگمنتیشن ابرو بهتر است یا کاشت ابرو با موهای طبیعی و قابل رشد، کار سختی نیست.چه کسی می پذیرد ابروهایی با مواد طبیعی و قابل رشد که قابل اصلاح کردن، تغییر فرم دادن و رنگ کردن است را با یک ابروی نقاشی شده و آرایش دائمی که با رنگ های تاتو و هاشوری که خیلی زود در شخص ایجاد خستگی و یکنواختی کی کند، عوض کند. حتی برای کسانی که قبلا تاتوی ابرو کرده اند خبری خوشحال کننده داریم و آن هم اینکه می توانند روی این تاتوی قدیـمی، کاشت ابروی طبیعی انجام دهند؛ یعنی به جای تحمل کردن این تاتوی یک فرم وبی روح یا چند بار تاتو کردن روی تاتوی قبلی،امروزه با استفاده از تکنیک ها و متدهای مدرن وجدید و حرفه ای توسط بهترین و با تجربه ترین متخصصان کاشت ابرو که تعداد بسیار زیادی کاشت ابرو انجام داده اند، می توانند روی تاتوی شان موهای طبیعی بکارند و صاحب ابرویی طبیعی و قابل رشد شوند.

 8

تاتوی ابروها عمدتا در آرایشگاه ها انجام می شود که متاسفانه خود روش تاتو کردن به علت ضربه هایی که سوزن تاتو به ریشه موهای ابرو وارد می کند باعث از بین رفتن دائمی موهای ابرو و کاهش رشد ابرو می شود.

چه کسانی می توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

  • کسانی که ابرو های کم پشت دارند برای پر پشت کردن ابروهایشان
  • کسانی که شکل و فرم ابروهایشان زیبا نیست(دائم با مداد ابرو مجبور به تصیح شکل آن هستند) برای تغییر فرم ابروهایشان می توتنند با تقبل قیمت کاشت ابرو  ، ابروهایی خوش فرمتر داشته باشند.
  • کسانی که اثر سوختگی یا جای بخیه در ابروهایشان دارند برای ترمیم جای آنها بهترین گزینه کاشت ابرو طبیعی هستند.
  • کسانی که قبلا تاتوی ابرو کرده اند ولی از فرم آن خسته شده اند نیز می توانند با استفاده از تکنیک های خاص و حرفه ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند.
  • کسانی که به دلیل بیماری خاص با مواد دیگری قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند برای پر کردن داخل آن ناحیه از ابروهایشان می توانند کاشت ابرو طبیعی انجام دهند.

3

 

روش کاشت ابرو چگونه است؟

ابتدا شما مدل ابروی دلخواه خود را به وسیله مداد ابرو می کشید و سپس تیم مجرب و متخصصان مربوطه آن را بررسی می کنند تا اگر نیاز به تغییراتی در مدل مــربوطه باشد (با مشورت خودتان) آن را اعمال کنند تا بهترین مدل ابرو که کاملا به صورت شما می آید انتخاب شود، سپس روی همین مدل با موهای طبیعی خودتان ابرو کاشته می شود. کاشت ابرو در کلینیک پوست و مو به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی و بدون درد در یک جلسه حدودا یک ساعته انجام می شود، یعنی تعدادی از موهای سر شما از ناحیه پشت گوش برداشته می شود، به ناحیه ابروی تان منتقل می شود. متاسفانه در گذشته شاهد مواردی از کاشت غلط ابرو بوده ایم که به علت تکنیک اشتباه در کاشت و به علت عدم رعایت درست زاویه خوابیدن تارهای موها در قسمت های مختلف ابرو منجر به رشد سیخ سیخ(مسواکی) موهای ابرو و ظاهر زشت می شده است. البته می توان گفت انتخاب در نوع مو(با قطر مناسب) برای ابرو که ظاهری زمخت به همراه نداشته باشد هم یک امر مهم و بدیهی است. روش حرفه ای

اینجاست که باید از مقدار موهای برداشته شده از سر فقط تعداد خاصی از این موها که ضخامتی متناسب با موهای ابرو

های شما دارد انتخاب شود(نه از همه موها با هر ضخامتی) به عبارت ساده تر باید موهایی با ضخامت نازک و هم قطر

با موهای ابروهای تان انتخاب شود چرا که اگر موها ضخیم باشد ابروها به صورت زمخت و زشت ایجاد می شوند.

انتخاب این قطر مو نیاز به تبحر و تجربه متخصصان دارد.

پرسش های متداول کاشت ابرو


 

1-آیا ابرو را می توان کاشت ؟

بله – ابرو را می توان کاشت آن هم با "موهای طبیعی خود فرد"، یعنی بطور خلاصه در کاشت ابرو (یا پیوند ابرو) تعداد مشخص و محدودی از موهای پشت سر فرد با استفاده از تکنیک های ظریف و مدرن برداشته می شود و در ناحیه ابروهایش کاشت (پیوند) می شود که نتیجه آن داشتن ابروهایی با موهایی طبیعی ، قابل رشد و زنده است که چهره شخص را زیباتر و جذاب تر می کند.


2-چه کسانی می توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

همه کسانی که ابروهای خود را از دست داده اند و هیچیک از موارد منع انجام کاشت ابرو را نداشته باشند ، می توانند با تقبل هزینه کاشت ابرو ، کاشت ابرو را انجام دهند به شرط آنکه در جلسه مشاوره حضوری با پزشک هیچیک از موارد منع کاشت ابرو را نداشته باشند.


3-چرا اکثر خانم ها خبر ندارند که می توانند ابروهایشان را بکارند ؟

متاسفانه از یکطرف بدلیل عدم اطلاع رسانی کافی در مورد کاشت ابرو با استفاده از موهای طبیعی خود فرد، که یک اقدام زیبایی و تخصصی – پزشکی می باشد و نیازمند مهارت فراوان پزشک می باشد و از طرف دیگر بدلیل وجود تبلیغات زیاد و غیر اصولی در مورد تاتو ابروها و هاشور ابرو که یک کار آرایشی است ، موجب شده که بسیاری از خانم ها در جامعه ما، برای رفع مشکلات ابروهایشان از جمله اصلاح فرم و مدل ابروهایشان یا پرپشت کردن ابروهای خود بجای ، انجام کاشت ابرو با موهای طبیعی خودشان در کلینیک های تخصصی پوست و مو ، بدلیل عدم آگاهی یا وجود جوهای تبلیغاتی غلط، بعضاً به اشتباه اقدام به تاتو کردن یا هاشور کردن ابروی خود در آرایشگاه ها نمایند که تعداد زیادی بعد از تاتو کردن دچار پشیمانی زودرس می شوند!


4-علل پشیمانی بعد از تاتو کردن ابروها (هاشور ابروها) چیست ؟

تاتوی ابرو یک نقاشی رنگی و مصنوعی روی صورت است.

تاتوی ابرو شکل ثابت و یکنواخت و خسته کننده دارد.

شخص هر روز بطور مکرر مجبور است روی تاتوی ابرویش را با مداد ابرو بکشد تا عیوب تاتوی ابروها را بپوشاند و این مداد کشیدن های مکرر کاری خسته کننده و ملال آور است.


 

5- آیا کسی که قبلا ابروهایش را تاتو کرده می تواند کاشت ابرو انجام دهد ؟

بله – حتی کسی که قبلا چندین بار تاتو ابرو کرده است و حالا به دلایل مختلف مثل فرم یکنواخت تاتو ، عدم قرینگی تاتوها ، تغییر رنگ دادن قسمتی از تاتو و ... هر روز مجبور است مداد ابرو روی تاتو خود بکشد که یک کار خسته کننده است، می تواند روی تاتو (یا تاتوهای قبلی) خود کاشت ابرو با موهای طبیعی انجام دهد.


6-اصول حرفه ای و تکنیک های ظریف برای کاشت صحیح و علمی ابرو چگونه است؟

کاشت موها با زاویه خواب مناسب در هر ناحیه : در کاشت ابرو اصلی ترین نکته دانستن جهت خواب موها در نواحی مختلف ابروها می باشد اما این فقط کافی نیست بلکه توانایی خواباندن موها در نواحی مختلف ابروها در حین کاشت مو هم نیازمند مهارت و سالها تجربه در زمینه کاشت ابرو دارد به گونه ای که:

الف: در تاج ابروها : زاویه خواباندن موها باید به سمت بالا (عمودی) کاشته شود.

ب: در تنه ابروها: اولا: زاویه خواب موها باید حدود 50-60 درجه و بصورت خوابیده بر روی پوست کاشته شود (اگر به دلیل نداشتن مهارت و تجربه کافی ، موهای تنه با زاویه خواب صحیح کاشته نشود، در آینده موهای ابرو به شکل سیخ سیخ و بد شکل رشد خواهد کرد)

ثانیاً : در قسمت های بالای بدنه ابرو، خواب موها باید به سمت بالا و خارج کاشته شود.

ج: در دم ابرو : موها با زاویه 10 درجه و مماس بر پوست کاشته شود.


7-علل از دست دادن ابروها چیست ؟

شایعترین علت از دست رفتن ابرو ، تاتو کردن ابروهاست (بدلیل آسیب ناشی از ضربات سوزن تاتو به ریشه موهای ابرو)

کم پشتی مادرزادی ابروها (عدم رویش مادرزادی)

کندن ابروها با دست بدلیل وسواس یا عادت (تریکوتیلومانیا)

آسیب به ابروها بر اثر ضربه هنگام تصادف ، سوختگی ، ماده شیمیایی ، برق گرفتگی و ...

شیمی درمانی – رادیوتراپی (اشعه درمانی)


 

8-در کاشت ابرو از موهای کدام ناحیه استفاده می شود و آیا این موها ، موهای خاصی می باشد ؟

درواقع کاشت ابرو مثل کاشت مو یک نوع پیوند بافت زنده است به همین دلیل در این پیوند ناحیه دهنده دونر (Donor) ناحیه پشت سر می باشد و ناحیه گیرنده ابروها می باشند . اما کاشت ابرو کاری بسیار تخصصی تر و ظریف تر در مقایسه با کاشت موی سر است. به این معنا که برای کاشت صحیح و اصولی ابرو که بعداً موهایش با خواب صحیح و درست رشد کند باید بسیار ماهرانه و حرفه ای بتوانیم فقط تعداد محدود و خاصی از موهای پشت سر فرد را که از نظر قطر مو ، رنگ مو ، میزان انحنای هر تار مو مناسب برای کاشت در ناحیه ابرو می باشد انتخاب کنیم و بعد هر فولیکول مو را بطور ماهرانه و با خواب صحیح مخصوص به آن ابرو درون منفذ بسیار ریزی که در پوست ابرو ایجاد کرده ایم قرار دهیم . ریشه این موهای انتقال یافته (پیوند شده) زنده می باشد و در ناحیه جدید (ابروها) شروع به رشد می کند.


9-چه زمانی بعد از کاشت ابرو می توان ابروهای کاشته شده را رنگ نمود ؟

حدوداً 3-6 ماه بعد از کاشت ابرو بنا بر نظر پزشک می توان موهای ابرو را رنگ کرد.


10 – روش کاشت ابرو چگونه است ؟

ابتدا شما مدل ابروی دلخواه خود را به وسیله مداد ابرو می کشید و سپس تیم مجرب و متخصصان مربوطه آن را بررسی می کنند تا اگر نیاز به تغییراتی در مدل مربوطه باشد (با مشورت خودتان)  اعمال کنند تا بهترین مدل ابرو  که کاملا به صورت شما می آید انتخاب شود ، سپس روی همین مدل که با مداد ابرو کشیده شده با موهای طبیعی خودتان ابرو کاشته می شود.

کاشت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو و به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی و بدون درد در یک جلسه حدوداً یک ساعته انجام می شود ، یعنی تعدادی از موهای سر شما که از ناحیه پشت گوش برداشته می شود و ضخامت نازک و هم قطر با موهای ابروهایتان انتخاب می شود و به ناحیه ابرویتان منتقل می شود. انتخاب این قطر مو نیاز به تبحر و تجربه متخصصان دارد.

معمولاً بهبودی از عمل کاشت ابرو بی‌خطر است و عوارض کاشت ابرو اندک میباشد ، اما چند نکته وجود دارد که برای اطمینان از سریع و بی‌دردسر بودن بهبودیتان باید آن‌ها را رعایت کنید. موارد زیر عمومی‌ترین نکاتی هستند که باید بعد از جراحی‌های کاشت ابرو آن‌ها را رعایت کنید.

درست بعد از عمل، مصرف داروهایتان را شروع کنید.
در طول 24 تا 36 ساعت بعد از کاشت ابرو، صورتتان را نشویید. بعد از آن می‌توانید صورتتان را مثل همیشه بشویید.
دست کم تا دو هفته بعد از جراحی داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید.
در طول 2 تا 3 هفته‌ی بعد از جراحی همچنان از مصرف سیگار خودداری کنید.
تا دست کم سه روز بعد از جراحی الکل مصرف نکنید.
ابروها یا ناحیه اطراف آن‌ها را نمالیده یا با چیزی پاک نکنید.
از کندن دلمه زخم‌ها و خاراندن اسکارها خودداری کنید.
به مدت 3 تا 4 هفته از ابروهای تازه کاشته شده در برابر آفتاب محافظت کنید.
عادت لمس کردن چشم‌ها و ابروهایتان را کنار بگذارید، زیرا این کار می‌تواند باعث عفونی شدن آن‌ها شود.